Dantų anatomija

Dantų anatomija

Danties vainikas yra sudarytas iš emalio, kuris vidutiniškai yra apie 1–1,5 milimetro storio. Tai daugiausia mineralinių medžiagų turinti danties dalis ir tvirčiausia kūno dalis. Danties vainikas, būdamas toks tvirtas, yra pajėgus atlaikyti labai dideles apkrovas – kramtymą, kandimą. Pavyzdžiui, valgant gerai iškeptą kepsnį naudojama 100– 120 kilogramų apkrova.

Dantu-anomalija

Dantų anomalija

Po emalio sluoksniu yra dentinas – kieta, geltonos spalvos medžiaga, sudaranti didžiąją dalį danties dalies ir gaubianti nervus, esančius pulpoje. Šis audinys jautresnis nei emalis, nes savo sudėtyje turi ląstelių, kurios reaguoja į skausmą ir kitus dirgiklius.

Pats vidinis danties audinys, iš visų pusių apsuptas dentinu – pulpa. Tai nedidelis kraujagyslių, limfagyslių ir nervinių galūnių rezginys.

Du trečdalius danties sudaro dantų šaknis. Jei nėra patologijos, jos nėra matomos, nes yra kaule ir pridengtos dantenomis. Šaknys padengtos gelsvos spalvos cementu. Skirtingi dantys turi skirtingą šaknų skaičių ir kiek kitokią formą.

 Dantų implantai

Dantų implantai susideda iš individualiai Jums sukurto danties vainiko ir danties implanto, dirbtinės šaknies. Dantų implantų yra įvairiausių, tačiau tik kai kurie iš jų yra grindžiami ilgalaikiais moksliniais tyrimais. Pigių sistemų implantų gamintojai niekada negalės Jums pasiūlyti viso gyvenimo garantijos! Kreipdamiesi į savo odontologą, nepamirškite pasiteirauti apie naudojamų implantų kokybę, būkite tikri, kad Jūsų gydymui bus naudojami pripažinti ir pasaulio ekspertų rekomenduojami implantai.

Dantu-implantai-1 Dantu-implantai-2

Danties implantas sukurtas taip, kad išliktų stabilus po įsriegimo ir prisitaikytų prie kaulinio audinio.

Dantu-implantai-3

 

 Dantų implantai būna įvairių dydžių ir skersmens kaip ir natūralūs dantys – jie skiriasi šaknies ilgiu ir skersmeniu. Jūsų gydytojas nustatys reikiamo implanto dydį ir ilgį.

Danties vainikas

Odontologas, bendradarbiaudamas su dantų technikų laboratorija, ant naujų dantų šaknų – dantų implantų atkuria tinkamą individualų dantų vainiką. Odontologas pirmiausia nuima dantų atspaudus, pagal kuriuos sukuriamas trimatis modelis, taip pasiekiamas natūraliausias dirbtinio danties rezultatas. Dantų gydytojas nustatys ir protezui tinkamą atspalvį, todėl pacientas gali nesibaiminti, jog danties spalva nebus identiška natūraliems.

Dantu-implantai-4

Informacija imta iš dentsplyimplantai.lt